ЩО ТАКЕ ПРОВІД?

Провід – це сайт для людей, зацікавлених сучасною теорією в множинності її напрямків, з особливим акцентом на лаканівському психоаналізі. Окрім теоретичних праць всесвітньовідомих мислителів, ми публікуємо також уривки перекладів добірних художніх творів та аналітичні дописи українських авторів.

Наша головна мета – створити корпус перекладів українською важливих праць сучасних мислителів та дати читачам добротні, в міру вичитані і читабельні тексти. Ми активно шукаємо однодумців для розвитку проекту. Якщо ви один/одна з них, обов’язково зв’яжіться з нами!

ТРОХИ ІСТОРІЇ

Провід – персональний проект, який виріс із моїх (Павла Шведа) особистих інтелектуальних зацікавлень, в першу чергу з мого багаторічного захоплення працями словенського філософа Славоя Жижека та лаканівським психоаналізом загалом. Хоча в матеріалах сайту таке жижекіансько-лаканівське спрямування проглядається найбільш виразно, читач знайде тут також багато інших імен, ідей та культурних феноменів – від Алена Бадью з Пітером Голлвордом до Сьюзен Зонтаґ та Тімоті Снайдера і від постколоніалізму до звичайної культурної критики.

Власне, сайт, який ви бачите перед собою – це вже друга реінкарнація проекту. Оригінальний Провід розпочав своє життя у 2008 році і активно наповнювався впродовж трьох-чотирьох років. Потім настала кількарічна перерва, коли проект існував радше в пасивному режимі. Зважаючи на те, що багато матеріалів Провода (особливо переклади) не втратили своєї актуальності і донині, я вирішив відновити проект, зробивши його більш сучасним та візуально доступнішим.

СПІВПРАЦЯ ТА ДОПОМОГА

Ми активно шукаємо однодумців для розвитку проекту. Якщо вам близьке зацікавлення питаннями сучасної теорії і у вас є готові переклади відомих світових мислителів, ви готові попрацювати над новими або ж маєте власні статті схожого спрямування, а також з будь-яких інших питань співпраці, напишіть нам на імейл provid.info [вухо] gmail.com. Прошу лише звернути увагу, що Провід публікує статті виключно українською мовою.

Також ви напевне помітили, що в матеріалах сайту часто трапляються прикрі помилки, стилістичні недоречності або описки. Якщо ви професійний редактор і бажаєте на волонтерських засадах допомогти проекту їх позбутися, будемо крайнє вдячні.