Що ми маємо знати й розуміти про сучасні війни та форми їх ведення? Як соціальне виключення пов’язане з дегуманізацією під час війни? Коли політики рівності можуть слугувати непрогресивним цілям? І до чого тут етика фотографії? Про це все у дуже важливій, непростій і своєчасній книжці відомої американської філософині та гендерного теоретика Джудіт Батлер «Фрейми війни» від видавництва «Медуза».
Джудіт Батлер — одна з провідних фігур у гендерній теорії та сучасній філософії. У «Фреймах війни» Батлер аналізує сучасні західні форми ведення військових дій, зокрема вивчаючи, як медіа зображають державне насильство. Від цього зображення залежить розуміння самого людського життя, яке відповідно до заданої рамки (фрейму) може розглядатися як варте чи не варте проживання. Книжка складається із п’яти есе, присвячених візуальним образам з Абу-Грейбу, поезії з Ґуантанамо, європейській політиці щодо імміграції, ісламу, а також дебатам навколо концепцій нормативності та ненасильства.
Презентація видання за участі Катерини Міщенко, Юстини Кравчук і Катерини Сергацкової відбудеться 8 листопада 2017 року в рамках Київського Інтернаціоналу – Київської бієнале 2017. Детальніше про подію.
Видавництво «Медуза», 2017.